Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Age of Conan Hakkında Herşey.
Yazar Mesaj
sercanaga1225 Çevrimdışı
Super Moderator
******

Mesajlar: 126
Üyelik Tarihi: 05-10-2014
Rep Puanı: 55
Seviye: 10
Yaşam Puanı: 23 / 231
Yetenek Puanı: 42 / 2,226
Deneyim: 26 / 100
Mesaj: #1
Age of Conan Hakkında Herşey.
Age Of Conan Hakkında Genel Bilgiler..Aoc Nedir? Ne değildir?
Hikaye:
Stygia'lı bir köle gemisi Barachan adaları açıklarında Kızıl Kardeşlik korsanları tarafından saldırıya uğrar. Gemi içindeki pek çok köleyle birlikte denize gömülür. Kurtulan bir kaç kişiden biri de sahile vuran, hafızasını kaybetmiş bir köledir. Sahilde tuhaf bir şekilde Ibis rahibi Kalanthes ile karşılaşan kahramanımız önce korsanlar şehri Tortage'a gidecek ve geçmişini hatırlamaya çalışacak, sonra da kendisini bekleyen büyük kaderin izini sürecektir. Öte yandan Thoth-Amon, sinsi planlar içinde Acheron tanrılarını diriltme çabasındadır.

Türü: MMORPG
Yapımcı Firma: Funcom
Yönetmen: Gaute Godager
Sistem: Windows XP, Windows Vista veya XBOX 360
Durum: Kapalı Teknik ve Kapalı Genel BETA test aşaması

Age of Conan, Conan'ın dünyasında geçen bir MMORPG ve şu ana kadar bir çizgi romandan yola çıkılarak yapılmış en pahalı oyun projesi. Yapımına 2003 yılından beridir devam ediliyor ve piyasaya çıkmaya çok yaklaştı.

Bilmeyenler için söyleyelim, MMORPG kendinize bir karakter yaratıp, ilgili oyunun dünyasında diğer oyuncular ile maceralara koştuğunuz bir tür. Belki de en ünlüsü World of Warcraft'tır. Bu nedenle kolaylık olsun diye Conan'ın dünyasında bir World of Warcraft olarak bakabiliriz bu oyuna.

Conan'ın dünyasında diyorum çünkü tahmin edersiniz oyunda Conan'ı canlandırmıyoruz. Oyunun genel hikayesi Hour of the Dragon isimli romandan sonra geçiyor. Bu da King Conan dönemine tekabül ediyor. Yani siz Tortage sahillerinde korsanlarla tepişirken Conan, Aquilonia kralı. İsterseniz Aquilonia'ya gidip Conan'ı görebilir ve kendisi ile sohbet edebilirsiniz. Ama yarattığınız karakter başka birisi olmak zorunda.

Age of Conan'ın karakter yaratma sistemi uzun zamandır gördüğüm en iyi sistem. Özellikle görsel tasarım ile ilgilenenler bayılacak. Karakter modelinizin en ince detaylarını kontrol etmek mümkün. Yüzünizdeki yara izlerinden, omzunuzdaki dövmeye, kollarınızdaki kas miktarından burnunuzun kırık olup olmadığına kırıksa ne yöne, ne kadar yamulmuş olduğuna kadar her şeyi belirleyebiliyorsunuz.

Öte yandan benzeri oyunlardaki gibi bir class sistemi yok. Başta kimse "ben savaşçı olacağım" veya "ben rahip" gibi bir seçim yapmıyor. Çünkü herkes köle. Oyun ilerledikce senaryonun belli yerlerinde ne olduğumuzu hatırlıyoruz ve bir nevi zincirlerimizi kırıyoruz.

Aquilonia'lı, Stygia'lı veya Cimmeria'lı olmayı seçebiliyoruz. Oyunda ilerledikçe 14 değişik class'tan birine ayrılabiliyoruz. Oldukça fazla seçim şansımız var yani. İsterseniz Conan gibi bir barbar, isterseniz insanlara iyilik dağıtan bir Mitra rahibi, isterseniz de gerektiğinde yılana dönüşenilen bir Set rahibi olabiliyorsunuz. Elbette ki bu meslekler ırkınız ile sınırlı. Stygia'lı bir barbar olamayacağınız gibi Cimmeria'lı bir Set rahibi de olmanız mümkün değil.

Oyunun burada bir kerede anlatılamayacak pek çok özelliği var. Barlarda içip kavga çıkartabiliyorsunuz, kocaman meydan savaşlarında kaleler kuşatabiliyorsunuz veya arkadaşlarınızla bir olup kendinize bir köy kurabiliyorsunuz. Gerçekten de bir clan yaratıp istediğiniz gibi binalar yapabildiğiniz ve bu binalarda köyünüzü siz yokken bile koruyan askerlerin yaşadığı tek oyun bu olabilir. Hatta bilgisayarınız kapalıyken bile sizin için sağda soldan malzeme toplayan bir köleniz olabiliyor.

Oyun yetişkinlere yönelik hazırlanmakta. Bunun iki tane anlamı var. Birincisi: Oyunda kan gövdeyi götürüyor. Kafalar, kollar bacaklar kopuyor. Hatta bazen ekranınıza bile kan sıçrıyor.

İkincisi ise oyunun dili ve görselleri de buna göre hazırlanmış. Uyuşturucu kullanımı, fahişelik, küfür, işkence gibi şeyler çok rahat olarak oyunun her yerinde varlar.

Böyle şeylerden rahatsız oluyorsanız oyun pek hoşunuza gitmeyecektir. Ama bir Conan hayranı iseniz, Conan'a en sadık kalınarak hazırlanmış oyunla karşılaşacaksınız.

Age of Conan Kent Kurma Anlatımı:
Age of Conan da özel ve alabildiğine geniş araziler yer alıyor. Arazilerin bazıları da hammadde toplama ve inşaat alanı olarak kullanılıyor.
Bu araziler içlerine 5-8 köy kurulacak kadar büyük alanları kapsıyor. Guildler bu arazilere yerleşip duvar inşaa edebilir, kuleler dikebilir, kaleler yapabilir ve üretim merkezleri (silah yada zırh yapmak için) faaliyete geçirebilirler.

Bunları yaparken öncelikle buraların çeşitli canavarlardan arındırılmış olması gerekiyor. Tabiki Piktler, eşkiyalar yada daha zorlu ve korkutucu yaratıklar bazen müttefiklerini yardıma çağırıp, bu alanların civarına kendi köylerini de kurabilirler.

Bu araziler kısa bir süre içinde işgal edilebilir. Fakat Hammadde elde etmek ise Hyboria dünyasında oldukça zorlu ve çetin mücadele gerektirir. Guildinizin önce bu direnişi kırması gereklidir. Canavarları topraklarınızdan atmak için çeşitli savaş formasyonları ve kuşatma silahları kullanmanız gerekecektir.

Canavarları her ne kadar savaşarak kovmanız mümkün olsada, spawn oldukları "hive" adı verilen yuvalarından dışarı atılamazlar. Canavarlara karşı düzenli saldırılar düzenlemeli ve onları başıboş bırakmamalısınız. Yoksa köyünüzü yerle bir olmuş bir halde görmeniz işten bile değilidir.

Köy inşaa etme teknolojisi ile guildler kendilerine bir sponsor bulabilir ve kendi kalelerini Border Kingdom da kurabilirler. Bu kaleyi kurduktan sonra diğer guildlerin saldırılarına karşı korumak zorundadırlar.

Aynı şekilde rakibin duvarlarını, kulelerini ve defansif yapılarını yoketmeden, rakibin ana kalesine ulaşmanız imkansızdır. Border Kingdom da toprakları olan guildler çeşitli bonuslarla ödüllendirilecektir.
O halde kuşatma silahlarına yuklenin!!

Tekrar köylere geri dönersek, bu köylerin kaleler gibi başka oyuncular tarafından saldırıya uğraması diye birşey söz konusu değildir. Aynı şekilde kalelerde , köyler gibi yaratıklar tarafından istila edilemez.
Yıkılan köylerin yerine yenisi dikilebilir. Yeniden dikilen bina orjinalinden daha ucuza malolacaktır. Fakat PvP esnasında yıkılan binalar, köylerin tam tersine yıkılınca tekrar tamir edilemez ve tamamen yeniden inşa edilmelidir. Tabii inşa edecek fırsatı rakibiniz size verirse...

İnşaat alanları ve hammadde alanları instance şeklinde olacaktır. Daha önce bahsedildiği üzere canavarlar köylerin yakınında yuvalanırlar.
Bu yuvalar yeterince büyüdüğü zaman, canavarlar dışarı çıkıp raidlere başlar (bu işlem 3-4 hafta sürer). Canavarlar sayıları artmadan yok edilmelidir, hem ileride daha büyük elaketler yol açmamaları için. Hemde canavarlardan elde edilecek kaynaklar için.

Köyleri kurabilen sadece guildler olsa da yinede diğer solo oyunculara da ihtiyaçları vardır. Bu oyunculardan hem saldırılara karşı yardım alırlar, hemde alışverişte bulunurlar.
Daha da casual oyuncular için başka köylerle müteffik olma şansı, böylece tek başına başa çıkamadığı canavar saldırılarını bertaraf etme şansı vardır. Bu sayede canavarlardan düşecek kaynaklardan her grup efektif şekilde yararlanır.

Bu köyler içinde oyuncuların kendilerine ait evleri olacaktır. Ayrıca PvP alanlarında Battlekeep adı verilen ve PvE şehirleri gibi çalışan yapılarda olması düşünülmekte, fakat hem kale hemde köy e sahip bir guildin üstüne birde Battlekeep inşaa etmesi için, oldukça büyük ve organize bir guild olunması gerekiyor.

Age of Conan:Hyborian Adventures-Tüm Oyun Videoları-Resimleri-Görüntüleri :
İlk Conan oyununun arkasından daha adına yakışır bir şekilde çıkmaya hazırlanan Age of Conan: Hyborian Adventures için 32 adet yeni ekran görüntüsü yayınlandı. İnternet üzerinden çok oyunculu ve tek kişilik modu beraber barındıracak...

Herkese İyi Forumlar Bana Ulaşmak İsteyen Soru Sormak İsteyen Özel Mesaj Atarak Sora Bilir İyi Forumlar...
22-10-2014 16:15
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Rust Serverler | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS