Facebook

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Araf Online Hakkında Her Şey
Yazar Mesaj
sercanaga1225 Çevrimdışı
Super Moderator
******

Mesajlar: 126
Üyelik Tarihi: 05-10-2014
Rep Puanı: 55
Seviye: 10
Yaşam Puanı: 23 / 231
Yetenek Puanı: 42 / 2,226
Deneyim: 26 / 100
Mesaj: #1
Araf Online Hakkında Her Şey
Araf Online Nedir? Nasıl Oynanır? Geniş Anlatım
Araf Online oyunu hakkında bilgiler, Araf Online Başlangıç, Hangi Tuş Ne İşe Yarar?, Hediye Sandığı NerdeN Çıkar?, Araf Online karakterleri ve oyunla alakalı herşey…
Merhaba arkadaşlar ben Poseidon. Yeni yazar oldum ve ilk yazımı yazıyorum. Doğaçlama yazacağım inşallah hata mümkün olduğunca az olur. Şimdiden hatam olursa affola.
Öncelikle bu yazımda araf online nedir bundan bahsedeceğim. Araf online sanırsam çinden Türkçe’ye çevrilmiş bir online oyun. Çinmi tam bilmiyorum ama sonuçta Türk’e çevirme Araf online’ye örnek oyunlar Knight online , metin2 ve özellikle world of warcraft ‘ a çok benzeyen araf yeni olmasına rağmen iyi bir reklam ile bir çok kullanıcıyı barındırmakta. Benimde 1 hafta öncesine kadar oynamaya devam ettigim ve itemim yanında bıraktıgım araf gerçekten sizi başka bir dünyaya götürecek gibi.
Oyunda binek sistemi mevcut fakat Türkçe’ye çevirirken pelerin sistemini koymamışlar sanırsam. Binek sistemi ise oyunda bir çok binek var. Sizinle birlikte level atlıyorlar bazı binekler hp gibi özellikler verebiliyor. Oyunda 37 lvle kadar çıkabildiğim için üstünü anlatamayacağım. Bu levele kadar gördüğüm en güzel bineklerden biri gökkuşağı isimli binekti. Saten oyunda çoğu kişi bu bineği kullanmakta.
Araf Online Başlangıç’da Ne Yaparım ?
- Oyuna ilk girdiğinizde her online oyunda olduğu gibi ıd password yazarak giriş yapıyorsunuz. Sonra server listesi geliyor sanırım hatırladığım kadarı ile sadece bir server var. Servera giriş yapıyoruz.
Id password yazdık ve karşımıza bu şekilde bir ekran geliyor


Sağ menüde Karakter kısmının altında karakterinizi şekillendireceginiz bir alan mevcut. Kişiliğinize göre bunu değiştirebilirsiniz.
Karakter Menüsünü anlamayanlar için bu resim karakter menüsüdür


İsim, Cinsiyet, saç, renk, yüz, makyaj, cil seçeneklerini kendinize göre düzenledikden sonra;


Bu resimdeki yerden hangi ülke için savaşacaksınız bunu seçmeniz gerek. Ülkeler Ay, Güneş, Yıldız olmak üzere 3e ayrılırlar. İstediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz.
Karakterimizi yarattıkdan sonra oyuna gir butonu ile maceraya başlıyoruz.
Oyun Nasıl Oynanır?
Bir süre bekledikden sonra oyunumuz açılıyor. Oyuna uçan bir gemi gibi bir aracın üzerinde başlıyorsunuz ve o araç sizi oyunun başlangıç noktasına götürüyor. Daha doğrusu aracınız orda kontrolunu kaybediyor ve düşüyor
Oyuna ilk girdiğinizde sağ üst tarafta Görev takip penceresi adında bir kutu var . Orda ilk girişte mevcut görev : lima yazar. Orda yazan lima yazısına tıklayıp limaya gidiyoruz. Bir atın üzerinde oturan lima adlı npcye gidip Tamamla : Dönüş yazısına tıklıyoruz çıkan pencerede kazandıgınız ödüller yazmakta tamam’a basıp ödüllerimizi alıyoruz. Ödüllerimiz gelir gelmez bir görev daha açılıyor aynı npcde gene HİKAYE : Çiftci adlı görevi kabul ediyoruz . Tekrar görev takip penceresinden Koyu şekilde yazılmış çiftci yazısına tıklıyoruz ve çiftciye gidiyoruz. Tamamla diyip ödüllerimizi alıyoruz. Büyük ihtimal 2 lvl olmuşuzdur artık. Gene çiftciden öldür görevini alıyoruz. Küçük Ağaç şeytanı na tıklayıp hayvanların yanına gidiyoruz ve 5 tane öldürüyoruz. Öldürdükden sonra görevimiz tekrar tamamlanıyor ve çiftçiye gidip ödüllerimizi alıyoruz. Şimdide gene çiftcide Talih Görevi açılıyor ve bu görevi alıyoruz. Aldıkdan sonra ekranın alt kısmında bir kitap sembolu çıkıyor. Görev sizden bu kitabı okumanızı istiyor. Kitab resmine tıklıyoruz ve kullanmaya başlıyoruz. Bunu yaptıysanız göreviniz bitmiştir gidip ödüllerimizi alıyoruz. Gene çiftciden son görevimiz ayrılma görevini alıyoruz. Sağ üst kösede görev takip penceresinden rüzgar sürücüsünün üzerine tıklayıp rüzgar sürücüsüne gidiyoruz. Görevi tamamlayıp ödülümüzü alıyoruz. Gene ordan Bambu görevini alıyoruz ve bu görev bize 22 BRONZ 1100 EXP Ve TUNÇ BIÇAK kazandırıyor. Görevi kabul ediyoruz. Görev takip penceresinde bambu yazısına tıklayıp bambulara gidiyoruz. Nasıl gideceğim derseniz o sizi kendi götürüyor saten extra yapmanız gereken birşey yok . Gittiğiniz yerde yeşil çubuk gibi şeyler göreceksiniz bunlar bambudur üzerlerine tıklayıp toplamanız gerekir. 3 adet bambu topladıkdan sonra görev penceresinden rüzgar sürücüsüne tıklayıp gidiyoruz . Görevimizi alıyoruz. Ve diğer acılan görevleride aynı şekilde yapıyoruz. Zaten şuana kadar dediklerimi başarı ile yaptıysanız oyunu anlamış olmalısınız. En azından görev nasıl yapılır görev nasıl verilir ödüller nasıl alınır öğrenmişsiniz demektir . Diğer görevler sizin için zorluk çıkarmayacaktır.
Hangi Tuş Ne İşe Yarar?
C : C harfine basarak oyundaki karakterinizin itemlerini , güçlerini görebilirsiniz.
M : M harfi haritayı açar harita üzerinde gideceğiniz yere tıklarsanız oraya kendisi gider.
L : L harfine basarak görevlerinizi takip edebilir açılan görevleri görebilirsiniz.
B : B harfi sizin envanterinizi (sırt çantanızı) açar . Burada itemleriniz toplanmaktadır.
Ç : Buradan arkadaş ekleyebilir online arkadaslarınızı görebilir mesaj gönderebilirsiniz.
Ş : Ş Harfi klan arayüzünü açar.
U : Buradan etkinliklere göz atabilirsiniz.
V : V harfine basarak skillerinize bakabilirsiniz. Skill penceresidir.
T : T harfi yardımcınız yani bineğinizin kullanım penceresini açar .
ESC : Ayarlar kısmını ise ESC tuşu ile açabilirsiniz.
Ekranın Altındaki kutulu kısım ne işe yarar ?
- Ekranın altında bulunan kutulardan oluşan ve üzerlerinde sayılar yazan yer skillerinizi , potlarınızı koyup kullamanıza yarayan yerdir. Wow , metin2 , knight gibi oyunları oynayanlar eminim zaten biliyordur oyuna alışmakta güclük cekmezler
Sıralamaya Nasıl Bakabilirim ?
- Oyuncu sıralamasına ekranın sağ üzerinde bulunan SIRA yazısına tıklayarak bakabilirsiniz..
Hangi Npc Nerde Nasıl öğrenebilirim ?
- Oyuna girdiginizde görmüşsünüzdür sağ üstte kücük harita var ve yanlarında butonlar var o butonlardan YOL adlı butona tıklayıp npcleri sıralayabilir ve istediginiz npcnin üzerine tıklayıp o npcye gidebilirsiniz.
Hediye nasıl alınır ?
- Oyunda sağ köşede kücücük bir hediye kutusu var ona tıklayıp ödül alabilirsiniz. 10 15 20 dk ödülleri vardır. 10 DK durduysanız 10 dk ödülünü 20 dk durduysanız 20 dakika ödülünü alabilirsiniz.
Görev harici nasıl kasılabilirim ?
- Oyunda mihrap sistemi mevcuttur. Yani yolda yürürken kırmızı , sarı kristaller görürseniz şaşırmayın. Onların üzerine tıkladıgınızda Kristal açılır ve içinden hayvan cıkar hayvanları kesersiniz en sonunda bir boss cıkar onuda kestikden sonra bir çember oluşur. Çemberin içinde oldugunuz sürece kristale göre exp kazanırsınız. Örneğin 1200er 1200er 10 kere felan exp gelir buda 10 20bin exp demek . Rahatlıkla kasılabilirsiniz.
Tekmi Parti ilemi Kasılmalıyım ?
- Genellikle Mihrap partilerine girin. Parti ile exp azalmaz aksine çoğalır. Ayrıca daha seri kesip mihrap kasabilirsiniz. Bol expler
İtemime Nasıl + Basabilirim ?
- Şehirde bulunan güçlendirici adlı npc ile itemlerinize + basabilirsiniz. + Basmak için düşük itemlere düşük güçlendirme taşı ister bunuda mihraplardan gelen hediye sandıklardan çıkarabilirsiniz.
Hediye Sandığı NerdeN Çıkar?
- Her mihrap kestiğinizde bir hediye sandık kazanırsınız. Bu hazine sandıgından silahlar , kıyafetler, takılar , exp iksirleri felan çıkabilir .
Hangi Karakteri seçmeliyim?
- 10 LVL den sonra bir karakter seçmeniz gerekir. Karakterler savaşcı , ruhban , şifacı , büyücü olarak ayrılmaktadır. Savaşcı karakteri saldırı yönüyle dikkat çektiği kadar defansı ile de dikkat çeker . Tank olarak adlandırabiliriz . Ruhban karakteri ise savaşcıya nazaran defansı daha az olsada kasılırken felan kendi partisini kurmuş gibi olabilir. Yani ruhban karakteri skilleri yardımı ile yer altından hayvan cagırır bu hayvan sizinle birlikde saldırır. Binekle aynı anda kullanılabilen bu hayvan gerek wsde gerek kasılmakda olsun size yardım edecektir. Şifacı ise can mana veren skilleriyle arkadaslarına yardım eder knight daki priest metin2deki şamanı örnek alabilirsiniz. Büyücü ise knighttaki mage gibidir . Büyü yapar DEFANS Ve Canı azdır ama güçlü vuruşlarınızla hayvanı veya ws attıgınız rakibinizi dondurabilir etkisiz hale getirebilir gelmeden onu öldürebilirsiniz.
Bu makalemizin burda sonuna geldik. İnşallah güzel ve öğretici bir makale olmuştur. Oyun ile ilgili herhangi bir sorununuzu yorum olarak belirtebilirsiniz.
Bu yazı A’dan Z’ye kadar Poseidon’a aittir ve WolfteamPortal.NET adına yazılmıştır lütfen alıntı yapmayınız.
Poseidon…
WolfteamPortal.net
Aranan kelimeler; araf online nasıl bir oyun, araf online nasıl, araf online hile, araf online pot nerden alınır, araf online hack, araf online en iyi karakter, araf onlıne renklı yazı yazma, araf nasıl bir oyun, araf online gökkuşağı, araf nasıl oynanır, araf online usta nasıl olunur, wolfteam nasıl oynanır tuşları, araf online ruhban, araf online renkli yazma, araf online item düşürme, araf online hangi karakter, araf online yıldız görevi, araf online en güçlü karakter, araf oyunu nasıl oynanır, araf online binek nasıl alınır, araf online kasma botu, araf online renkli yazı, araf online karakter rehberi, araf online hilesi, araf online nasıl kurulur, araf online nasıl bi oyun, araf online altın sandık, araf online hileleri 2013, araf online pelerin, araf online binek alma

Herkese İyi Forumlar Bana Ulaşmak İsteyen Soru Sormak İsteyen Özel Mesaj Atarak Sora Bilir İyi Forumlar...
24-10-2014 15:25
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
DerekTow Çevrimiçi
Junior Member
**

Mesajlar: 30
Üyelik Tarihi: 16-01-2018
Rep Puanı: 0
Seviye: 4
Yaşam Puanı: 120 / 120
Yetenek Puanı: 1 / 1
Deneyim: 22 / 100
Mesaj: #2
тенерифе авиабилет из финляндии
стоимость авиабилетов москва берлин москва стоимость билетов до сочи на самолете из екатеринбурга внуково москва минеральные воды авиабилеты индия гоа авиабилеты из санкт петербурга цены на авиабилеты из донецка в тель авиве цена на авиабилет до геленджика статистика набора слова авиабилеты в 20010 году как бронировать билеты на самолет победа горящие предложения на авиабилеты в хургаду стоимость билета на самолет домодедово сочи тц москва люблино авиабилеты расписание самолетов на москву из киева наличие билетов цена на авиабилеты у компании sibir airlines гянджа новосибирск авиабилеты цена на авиабилеты по странам снг

уфа прага билеты на самолет http://akhtartravel.com/index.php/compon...r&id=44107 дешевые авиабилеты белград тиват http://mdz-bau.com/index.php/component/u...er&id=1587 стоимость авиабилетов новосибирск одесса http://dwcompta.ch/index.php?option=com_...r&id=40392 дешевые авиабилеты в париж прямой рейс http://www.animalbreedingcenter.org.ua/i...&id=127616 стоимость билетов самолет челябинск хельсинки http://taxready.in/index.php?option=com_...r&id=62882

krascavs ru забранировать авиабилет красноярск ереван www trivago ru авиабилеты отзывы цены на билеты самолет из омска в крым y авиабилеты в италию из москвы фото билет на самолет в нью йорк стоимость авиабилетов надым москва ростов на дону трансаэро 2014 продажа субсидированных авиабилетов для дальневосточников стоимость авиабилета с г улан удэ до крыма хельсинки болгария авиабилеты цена авиабилета до бангкока

дешевые авиабилеты в анталию из санкт петербурга http://grecia24.gr/index.php?option=com_...r&id=37554 возврат цены авиабилета http://other.rasmeinews.com/index.php?op...id=5455878 y авиабилет из нью йорка в дюссельдорф http://www.ristorantedajair.it/index.php...r&id=68340 субсидированные авиабилеты 2012 якутск иркутск http://www.thurwach-online.de/index.php?...&id=620283 стоимость билета на самолет москва сухум http://alunova.com.ar/index.php?option=c...&id=113851

дешевый авиабилеты рига москва стоимость билета на самолет до гоа с пересадкой d кассира авиабилетов www заказать авиабилеты онлайн стоимость билета на самолет из архангельска до адлера

цены на авиабилет хавойуллари ташкент новосибирск что означает базовый тариф oncrt в авиабилете air berlin ены не авиабилеты дешевые билеты на самолет из петропавловска камчатского до владивостока цена билета на самолет до новокузнецка стоимость авиабилета москва тель авив москва эконом класса y авиабилеты в ставангер дешевые авиабилеты по дням киви оплата авиабилетов дешевые билеты на самолет скидки акции распродажи цены авиабилеты с иркутска до петропавловска камчатского края стоимость авиабилета калининград ираклион греция трансаэро льготные авиабилеты для молодежи в москву и обратно сентябрь октябрь цены на авиабилеты москва сочи из шереметьево дешевые билеты на самолет из внуково в краснодар

горячие билеты на самолет в европу http://www.archassurance.com/index.php?o...r&id=75353 стоимость авиабилетов из иркутска до сочи http://stencils.in.ua/index.php?option=c...r&id=16854 стоимость авиабилетов рейс петропавловск камчатский москва http://northwesttrip.com/index.php?optio...&id=427496 стоимость билетов на самолет владивосток москва для пенсионеров http://www.glassesreglazing.com/index.ph...&id=901910 стоимость билета на самолет до анапы из нижнего новгорода http://tsb-ksa.com/index.php?option=com_...mp;lang=en

стоимость авиабилетов до петропавлоска камчатского края форум на тему бронирование авиабилетов сравнение и стоимость авиабилетов возврат авиабилетов деньги возвращаются цены авиабилета на рейс самара хабаровск расписение и стоимость авиабилетов москва сочи москва спецпредложения спецпредложения авиабилетов по барселоне стоимость авиабилетов омск минск цена билета на самолет киев интайм стоимость авиабилета москва ашгабад дели туркменские авиалинии

как узнать подлинность авиабилета http://estiloyfinanzas.com/index.php?opt...&id=304424 дешевые авиабилеты на кипр из москвы чартер http://nasionarolnicze.pl/component/k2/i...ser/417155 расписание и цены на авиабилеты компании былина http://www.meltincast.com/index.php?opti...&id=211289 цены на авиабилеты после кризиса http://www.seiconsulting.it/index.php?op...&id=408022 тез тур санкт петербург авиабилеты http://northwesttrip.com/index.php/compo...Itemid=435

расписание самолетов череповец анапа и стоимость билетов что говорить при проверке электронного авиабилета y авиабилет в тольятти если фамилия в авиабилете написано неправильно цена на авиакеросин связбь с тарифом авиабилетов

http://china-yw-ceramics.com/index.php?o...&id=492696
(Bu Mesaj 16-01-2018 12:02 değiştirilmiştir. Değiştiren : DerekTow.)
16-01-2018 11:56
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Rust Serverler | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS