Facebook Arkadaşlık Sitesi

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgi
Yazar Mesaj
sercanaga1225 Çevrimdışı
Super Moderator

Rep Puanı: 55
Seviye: 10
Yaşam Puanı: 27 / 231
Yetenek Puanı: 42 / 2,007
Deneyim: 26 / 100
Bilgi
Yeni başlayanlar,''Acemiler Gelsin'' kelimesi geçen odalara gitmesi tavsiye edilir.

Yön tuşlarıyla veya ''WASD'' Tuslarıyla oynanır.

X , Space , Shift. Bu 3 Harfinden birisine basın. 3 üde pas/şut

Acemi odalarında kendinizi eğitin. Yaklasık, 3-4 Ay kendinizi eğittikten sonra, pro odalarına gidebilirsiniz.

YS Nedir?
Cevap : Eğer bir odada YS ismi geçiyorsa o odanın kuralı şöyledir ;

Maç yapılır. Örneğin blue team red teamı Yendi. Blue teamın oyuncuları yine aynı takımda kalırlar. 3 Tane red oyuncusu spector e atılır ve, Spectorde maçın bitmesini bekleyen 2 kişi red teama geçer. Bir oyuncu seçer..

/avatar Komutuyla, avatarınızın üstündeki yazıyı değiştirebilirsiniz. Sizinki 1-2-3-4-5-6-7-8-9 Bu rakamlardan birisi olacaktır. Avatar ancak 2 harfli olabilir!
Örn : /avatar , /avatar SS Gibi.
Avatarınızı Boş Bırakmak İsterseniz ;
/avatar @

MEVKİLER VE KURALLARI ;

Kaleci(Gk) :
Kaleciler bilindiği üzere kalede durur. Çoğu kişi YS Lerde kalecileri seçer. Haxballda en az mevki olsada tüm mevkilerden önemlidir. Eğer kalecimiz en küçük hata bile yaparsa odadan ban yer.
KURALI : Fazla Açılma , Fakeye Karşı Dikkatli Ol !

Defans(Def) :
Defanslar Orta sahayı geçmez. Rakibinin önünde durmamalı! Kendi kalesine karşı geride durmalı. Defanslarda kaleciler gibi çok azdır. YS Lerde En Çok Seçilen 1 Mevkide Defanstır.
KURALI : Orta Sahayı Geçme , Çalım Yeme !

Orta Saha (Os) :
Orta sahaların 2 Tür çeşiti vardır.
Defansif ve Ataksif.(ataksif Ofansif galiba ne olduğunu bilmiyorum )
Defansifler, Geriye doğru oynar. Ataksifler ise atağa çıkar. Haxballda bu mevki hiç yok diyebiliriz.
KURALI : İyi Paslar Yap , Topu Kaptırma !

Forvet (Fw)
Forvetler bilindiği üzere ileride dururlar. Haxballda YS lerde en az seçilen mevkidir. Boş kaleye atamazsanız eğer bırakın siz fw yi geçin defansa.
KURALI : Boş Kaleye Kaçırma. | Paslı Oyna | Başarılı Pas At | Çalıma Girme. (Acemi değilsen gir tabi )|

Haxballın Amacı :
- Haxball'ın amacı gol atmaktır , Gk ler içinse gol yememektir. Herkes iyi paslaşabileceği, iyi pas atabilecek kişileri arar. Mesela ben iyi birisi ile paslaşırsam milletin gözünde pro olurum. Eğer birisinle iyi paslaşamazsam acemi derler ve banlarlar. Ama ben şuan defansım. Herkez beni seçiyor ^^

Eğer haxballda ''xd , zaaaaaaaa'' Gibi kelimeler kullanırsanız , Ergen diye ban yersiniz ve Küfür ederseniz ban yersiniz. (Bazı oda sahipleri ban atmıyor küfüre)

Oda Nasıl Açılır :
Sağ tarafta bulunan ''Create Room'' a Tıklıyoruz.
Room Name : Odanın ismini seçebilirsiniz.
Password : Odanıza şifre kurabilirsiniz. Böylece sadece şifreyi bilenler girebilir.

Logout Ne İşe Yarar? :
Sağ alt köşede bulunur. Oraya tıklayınca yeni nick seçip oyuna girersiniz..

OYUNUN KURALI :

Eğer bir odaya girip, Sekme,Program,Oyun açarsanız pinginiz yükselir. Lag oluşur. Oda Sahibi sizi banLar..

Herkese İyi Forumlar Bana Ulaşmak İsteyen Soru Sormak İsteyen Özel Mesaj Atarak Sora Bilir İyi Forumlar...
08-11-2014 17:02
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Rust Serverler | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS